Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/cemtas/domains/cemtasyapi.com/public_html/INC/SQL.php on line 8
Vitra - Cemtasyapi.com


Adres : Atatürk Cd. No. 143   BANDIRMA
Telefon : 90 266 715 21 00 (5 hat)
Fax : 90 266 715 21 09
İletişim Sayfasına Git
Vitra

1942 yılında, ikinci dünya savaşının etkileriyle, uluslararası ticaretin durgun olduğu, pek çok şeye ihtiyaç duyulduğu bir dönemde, Dr. Nejat F. Eczacıbaşı tarafından İstanbul, Kartal'da kurulan seramik atölyesi, sekiz işçiyle üretime başladı.

Ticaret tekrar normale dönünce hızla büyüyen, tüketici talepleri doğrultusunda seramik banyo gereçlerine odaklanıldı. O dönemde geleceği parlak görünen seramik banyo gereçleri üretimi, 1958 yılında, yine Kartal'da bir üretim tesisinin açılmasını gerekli kıldı.

1966 yılında VitrA markası doğdu. Sonraki yıllarda, dünyada aynı çatı altında üretim yapan en büyük tesis halini alacak ve seramik banyo gereçleri üretecek Bozüyük'teki ilk fabrika 1977'de hizmete girdi. Bozüyük'te açılan karo seramik fabrikası ise 1991'de üretime başladı.

İlk ihracat, 80'lerin başında Almanya'ya yapıldı. VitrA, ihracatla beraber kısa sürede adını dünya çapında bir marka olarak duyurmaya başladı. 1999'da, uluslararası pazarlarda daha iyi hizmet verebilmek amacıyla, ilk yurtdışı üretim yatırımı İrlanda'da gerçekleştirildi. Bu yatırımları, 2005'te Almanya pazarının tanınmış seramik kuruluşlarından Engers Keramik GmbH & Co. KG, 2007'de dünyanın en köklü ve tanınmış seramik markası Villeroy & Boch AG'nin Karo Bölümü'nün yüzde 51'i ve 2008'de lüks banyo mobilyaları pazarında Avrupa lideri Alman markası Burgbad'ın çoğunluk hissesinin satın alınması izledi. Böylece VitrA, Avrupa'daki atılımlarını hızla sürdüren, sektöründe dünya devleri arasına girme yolunda ilerleyen, global ve yenilikçi bir marka haline geldi.

VitrA'nın yeniden tanımladığı banyo dünyasında her şey akılcı, estetik ve bir o kadar da duyarlı... VitrA, yüzlerce yıldır özünde "var olan" hamam kültürünü sentezliyor, banyo kültürüne yeni bir kavram getiriyor. Banyo mekanları; renkleri, dokuları ve kendine özgü ritüelleriyle "öncelikli" yaşam alanlarına dönüşüyor.

Seramik banyo ürünlerinden armatürlere, karolardan küvetlere ve bunları tamamlayan aksesuvarlara kadar her alanda ürün geliştiren VitrA, banyoyu yaşamla bir bütün olarak ele alıyor ve bütünsel bir banyo yaratıyor.

www.vitra.com.tr

 

 

Tanıtım Filmi

Anasayfa   Gizlilik  kurumsal   İletişim
ecebilisim