Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/cemtas/domains/cemtasyapi.com/public_html/INC/SQL.php on line 8
Fırat - Cemtasyapi.com


Adres : Atatürk Cd. No. 143   BANDIRMA
Telefon : 90 266 715 21 00 (5 hat)
Fax : 90 266 715 21 09
İletişim Sayfasına Git
Fırat

Fırat, 1972 yılında plastik inşaat malzemeleri alanında üretim yapmak üzere kurulmuştur. Her zaman kaliteli üretim ve kaliteli ürün çeşitliliği ilkesiyle yola çıkan Fırat, Türkiye'de yıllar süren ciddi atılımlar sonucunda hem sektörün lider kuruluşu hem de sektörün ihracat lideri olmayı başarmıştır.

Fırat, plastik esaslı ürünleriyle inşaat, tarım, otomotiv, medikal, beyaz eşya gibi çeşitli sektörlere yönelik üretim yapmaktadır. Bu sektörlere yönelik üretimlerini, İstanbul-Büyükçekmece ve Ankara-Sincan'daki toplam alanı 650.000 m2'yi bulan modern fabrikalarda gerçekleştirmektedir. Fırat, Avrupa'nın en büyük 3 plastik üretim kompleksinden birine sahiptir.
İstanbul Sanayi Odası'nın 2009 yılında yaptığı araştırmaya göre Fırat, Türkiye'nin 500 büyük sanayi kuruluşu arasında 53. sırada yer almaktadır. Fırat, aynı listenin özel sektör sıralamasında ise 48.'dir. T.C. Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı 2009 yılı Kurumlar Vergisi sıralamasına göre Fırat, Türkiye'nin en çok vergi veren 51. kuruluşudur.

2009 yılı itibariyle Fırat bünyesinde çalışan personel sayısı 1500'dür. En değerli unsur insandır anlayışına inanan Fırat, personelinin gerek iş deneyimlerini arttırmak, gerekse kurumsal bilgi birikimlerini artırmak amacıyla sürekli hizmet içi eğitimler düzenlemektedir.
Anasayfa   Gizlilik  kurumsal   İletişim
ecebilisim