Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/cemtas/domains/cemtasyapi.com/public_html/INC/SQL.php on line 8
Borusan - Cemtasyapi.com


Adres : Atatürk Cd. No. 143   BANDIRMA
Telefon : 90 266 715 21 00 (5 hat)
Fax : 90 266 715 21 09
İletişim Sayfasına Git
Borusan


Borusan Mannesman Boru;HAYATI TAŞIYOR.

Hayatta her gün karşımıza çıkan her şeyde ve her yerde; Borusan Mannesmann Boru'nun imzası var... Üzerinden geçtiğimiz yollarda, kullandığımız doğalgaz, su ve petrolün bize taşınmasında, her gün güvenle kullandığımız motorlu taşıtlarda, içinde yaşadığımız binalarda, çevremizde gördüğümüz makine ve araçlarda ve bizi kuşatan tüm sistem ve yapılarda…

Borusan Mannesmann Boru; hayatın yükünü ve sorumluluğunu üzerinde taşıyor; hayatın kendisini emanet edebileceğiniz güvenlikte ürün ve hizmetler sunuyor.

Bir başarı hikâyesi...

Türkiye'nin lider çelik boru üreticisi Borusan Mannesmann Boru, Türkiye'nin öncü güçlerinden biri olan Borusan Grubu'nun ilk sanayi girişimi olarak faaliyetlerine başladı. Borusan Grubu'nun gücünü ve güvenilirliğini arkasına alarak, 1958 yılında Florya'da kurulan Borusan Mannesmann Boru, 50 yılı aşkın süre içerisinde; Türkiye'de ve tüm dünyada güvenilir bir marka haline geldi. 27 çalışan ve 5 çeşit ürün ile başladığı yolculuğuna; bugün 1400 çalışan ve 4000 ürün çeşidi ile devam ediyor.

Borusan Mannesmann Boru; sektörün öncüsü bir marka olma yolunda Türkiye'nin gelişimine her alanda katkıda bulundu. Uluslararası arenadaki rekabet gücünü sağlamlaştıran bir ortaklığa imza atarak; 1998 yılında Avrupa'nın lider çelik ve teknoloji kuruluşu Salzgitter Mannesmann GMBH ile Türkiye'deki çelik boru faaliyetlerini birleştirme kararı aldı.

Borusan Mannesmann Boru; bugün 1 milyon ton üretim kapasitesi ve yüksek satış hacmi ile boru sektöründe Avrupa'nın ve Dünya'nın önde gelen üreticileri arasında yer alıyor.

Kalite ve çeşitlilik...

Borusan Mannesmann Boru; hayatın her alanında güvenle kullanılan, kaliteli, sağlam ve sektöründe eşi olmayan ürünler sunuyor. Geniş üretim yelpazesi içinde; doğalgaz boruları, su boruları, genel amaçlı borular, kazan boruları, konstrüksiyon boru ve profilleri, sanayi boru ve profilleri, su, doğalgaz ve petrol iletim hatları gibi altyapı projelerinde kullanılan spiral kaynaklı hat borularının yanı sıra; beton pompa boruları, petrol boruları ve yangın tesisat boruları gibi pek çok ürün yer alıyor. Enerji, yapı, otomotiv, tesisat, beyaz eşya ve mobilya imalatı gibi birçok sektöre üretim sağlarken, yurtiçi ve yurtdışı su, petrol, doğalgaz hat projelerini kapsayan büyük projelere de imza atıyor.

Borusan Mannesmann Boru, Türkiye ve Avrupa'daki 5 fabrikasında, üretimin başlangıcından ürünün nihai müşteriye ulaşmasında kadar her aşamada yüksek kalite standartlarına tam uyumlu olarak hareket ediyor. Boru sektöründe; birçoğu Türkiye'de ve dünyada ilk olmak üzere birçok kalite sistem ve üretim standardı belgelerini almaya hak kazanan Borusan Mannesmann Boru; yatırımlarla ürün kalitesi ve hizmet verimliliğini sürekli geliştiriyor.

Dünya çapında bilinirlik...

Borusan Mannesmann Boru; 1 milyon tonluk üretim kapasitesiyle Avrupa'nın ve dünyanın önde gelen çelik boru üreticileri arasında yer alıyor. Türk sanayicisinin, boru sektöründe uluslararası kabul gören bir konuma gelebilmesi, sektörü yönlendirecek bir güce erişmesi Borusan Mannesmann'ın en önemli hedeflerini oluşturuyor. Borusan Mannesmann Boru; Türkiye ekonomisinin geleceğine yatırım yapıyor.

Amerika, Avrupa, Afrika ve Asya'nın çeşitli ülkelerinde yaptığı ihracat ile ülkemize sağladığı katkıların yanı sıra, gelecek yıllar için verdiği gelişim güvencesi ile Türkiye ekonomisinin itici güçlerinden birini oluşturuyor.

Borusan Mannesmann deneyimini dış pazarlara yayarak başta İran, Cezayir, Avrupa ve ABD'de olmak üzere; birçok önemli enerji, petrol ve gaz hattı projelerinin boru üretimini başarıyla gerçekleştiriyor. Dünya çapındaki pek çok büyük projenin altında Borusan Mannesmann Boru imzası yer alıyor. Bakü-Tiflis-Ceyhan Boru Hattı, NK1 Petrol Boru hattı, Şahdeniz, Mavi Akım, Türkiye-Yunanistan ve Macaristan Doğalgaz Boru Hatları ve ABD Elba Express Projesi gibi pek çok uluslararası projeye ürün sağlıyor. Bunların en önemlilerinden 170 milyon dolar bütçeli Elba Express Projesi; ABD'de bugüne kadar bir Türk üreticisi tarafından gerçekleştirilen en büyük proje olarak adlandırılıyor.

Geleceğin mimarı: Borusan Mannesmann Boru

Borusan Mannesmann Boru; binlerce ürünü, güvenilir hizmeti, kalitesi, Türkiye ve dünyada gerçekleştirdiği ilkler ile boru üretmenin ötesinde Türkiye'nin geleceğini inşa ediyor. Çevre politikaları ile korunmuş bir dünya, büyük yatırımlar ile kalkınmış bir ülke ve güvenli bir gelecek sunuyor.

Borusan Mannesmann Boru; Türkiye'nin geçmişinde ve güçlenen geleceğinde emin adımlarla ilerliyor...

www.borusanmannesmann.com


Anasayfa   Gizlilik  kurumsal   İletişim
ecebilisim